Ebook Poradnik Świadomego Inwestora czyli jak skutecznie analizować i wyceniać spółki giełdowe

Ebook Poradnik Świadomego Inwestora czyli jak skutecznie analizować i wyceniać spółki giełdowe

Autor: Paweł Pabianiak

ISBN: 978-83-65215-02-4

Ilość stron: 341 (w formacie A4)

Format: Adobe Reader (pdf)

Dodatek: Integralną częścią ebooka jest program Analiza Finansowa MSR – Standard

Cena brutto: 69,90 47,90 zł (45,62 zł netto)

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 47,90 zł

Cena bezpośrednio przed obniżką: 69,90 zł

wycena-spółek-fragmenty_ebooka
wycena-spółek-zamow_teraz

Tematyka e-książki “PORADNIK ŚWIADOMEGO INWESTORA” czyli jak skuteczna analiza i wycena spółek giełdowych:

 • przedstawienie struktury i zawartości sprawozdań finansowych wg MSR (Międzynarodowych Standardów Rachunkowości), czyli najczęściej spotykanych w spółkach giełdowych,
 • określenie źródeł informacji do przeprowadzenia efektywnej analizy spółki giełdowej,
 • oraz przedstawienie uniwersalnych zasad analizy finansowej, w tym kluczowych obszarów analizy tj. analizy rentowności, płynności, zadłużenia i jego obsługi, zarządzania majątkiem, wskaźników analizy rynkowej, a także analizy właścicielskiej z uwzględnieniem analizy piramidy Dupont,
 • a także, co bardzo potrzebne każdemu inwestorowi – przedstawienie uniwersalnych zasad jak działa wycena spółek, w tym wycena porównawcza, wycena DCF (discounted cash flows tj. zdyskontowanych przepływów pieniężnych) i EVA (economic value added tj. ekonomicznej wartości dodanej).

Publikacja ma swój własny niepowtarzalny numer ISBN zarejestrowany w Bibliotece Narodowej (jak tradycyjne książki). Dlatego, może być np. źródłem informacji i odnośników w pracach licencjackich, magisterskich i wszelkich innych opracowaniach (z podaniem tego w przypisach i bibliografii).

wycena-spółek-zamow_teraz

Czym ten ebook rożni się od publikacji osiągalnych w księgarniach?

Po pierwsze:

Autor książki “PORADNIK ŚWIADOMEGO INWESTORA czyli jak skutecznie analizować i oceniać spółki giełdowe” posiada praktyczne doświadczenie. To praktyk z doświadczeniem w obszarze finansów przedsiębiorstw. W przeszłości przez kilkanaście lat, pracownik banków komercyjnych w zakresie oceny klientów korporacyjnych (analityk ds. klientów korporacyjnych i analityk ryzyka). Konsultant biznesowy, twórca planów biznesowych i inwestycyjnych dla jednostek gospodarczych. Z szerokim doświadczeniem w przygotowywaniu biznes-planów i studiów wykonalności dla przedsiębiorstw w celu pozyskiwania finansowania inwestycyjnego i na bieżącą działalność. Autor publikacji książkowych z tematyki szeroko rozumianych finansów. A także twórca aplikacji informatycznych wspierających procesy analityczne i prognostyczne w przedsiębiorstwach, wspomagających analizę finansową i finanse przedsiębiorstw, w tym np. projektowanie inwestycji czy prognozowanie sprawozdań finansowych.

Po drugie:

Wiele pojęć w ebooku, którym zwykle nie poświęca się czasu, zostały wyjaśnione na krótkich, przejrzystych przykładach liczbowych, z komentarzem. Tematyka zajmuje się także, zwykle rzadko branym pod uwagę, czynnikiem sezonowości oraz specyfiki branży i ich wpływem na wyniki analizy spółki giełdowej. Oprócz tego ebook zawiera w treści duży przykład pełnej praktycznej analizy i wyceny spółki.

I wreszcie – last but not least:

Ta elektroniczna publikacja jest dużo tańsza od tradycyjnych książek. Bo nie zawiera kosztów wydrukowania, transportu, marży wydawnictwa, czy kolejnych pośredników (cena podobnych publikacji wynosi średnio ok. 100-150 zł). Dlatego TO SIĘ NAZYWA PRAWDZIWA FINANSOWA OSZCZĘDNOŚĆ!

Dla kogo jest przeznaczony ten ebook?

Dla tych, którzy chcą poznać zasady prowadzenia analizy finansowej i wyceny firm giełdowych, lub usystematyzować wiadomości na ten temat. A z osób, które mogą to wykorzystać w swojej pracy mogą to być analitycy finansowi, studenci ekonomii, menedżerowie czy też właściciele firm. Ale także osoby zupełnie nie mające z tym dotychczas styczności, które byłyby zainteresowane poznaniem tej tematyki. Tematyka przyda się jednak przede wszystkim inwestorom giełdowym, bo pozwoli im lepiej poznać sytuację finansową spółek publicznych i tym samym dokonać właściwych wyborów inwestycyjnych.

Od autora “PORADNIKA ŚWIADOMEGO INWESTORA”:

W oddawanym do Państwa rąk Poradniku Świadomego Inwestora chciałbym przybliżyć czytelnikowi zagadnienia analizy finansowej i wyceny spółek giełdowych. A tym samym sprawić, że kontakt z rynkiem giełdowym będzie dużo przyjaźniejszy. Dlatego, mam wielką nadzieję, że dzięki temu nawet początkujący inwestor poradzi sobie ze zrozumieniem kluczowych zależności stanowiących o takiej a nie innej kondycji finansowej dowolnej spółki. A co za tym idzie – będzie w stanie lepiej przewidzieć kierunek zmian w zakresie ceny akcji tejże spółki i podejmować na tej podstawie świadomie dobre decyzje inwestycyjne. Zapraszam do lektury!

zamow_teraz

Chcesz zanalizować sytuację finansową spółki giełdowej, i samemu się przekonać o czym mówią giełdowi analitycy czy inwestorzy? Oraz dlaczego ta a nie inna spółka cieszy się powodzeniem wśród inwestorów giełdowych, lub przeciwnie – dlaczego jej sytuacja finansowa jest bardzo zła?

Wycena i analiza spółek – prosto i profesjonalnie!

Lektura książki pozwoli na pewno uzyskać odpowiedzi na szereg ciekawych pytań:

 • Jak zrozumieć przedsiębiorstwo na podstawie jego sprawozdań finansowych tworzonych na podstawie Międzynarodowych Standardów Rachunkowości?
 • Jakie informacje dostarczane są przez bilans firmy?
 • Czym się różni rachunek zysków i strat od rachunku przepływów pieniężnych?
 • Co to są przychody, co to koszty, i jak wpływają na wynik przedsiębiorstwa?
 • Jak działa amortyzacja?
 • Czym się różni zysk od gotówki?
 • Co to jest kapitał własny a co zobowiązania spółki?
 • Jak interpretować wskaźniki finansowe w obszarach rentowności, płynności, zadłużenia i jego obsługi, zarządzania majątkiem, czy analizy rynkowej?
 • Jak dokonać skutecznej wyceny porównawczej spółek?
 • Co to jest wycena DCF (discounted cash flows)?
 • Na czym polega wycena EVA (economic value added)?

A także, wiele, wiele innych..


Opinie naszych klientów, którzy nabyli tego ebooka:

Świetna wiedza w klarownej formie. Polecam!

Mariusz G. (Warszawa, inwestor giełdowy)

Kto chce wiedzieć jak dobrze inwestować i na czym polega wycena spółki, musi to przeczytać.

Jacek B. (Warszawa, inwestor)

Wreszcie ktoś to prosto i jasno opisał! Bo o to chodzi w finansach!

Dominika L. (Wrocław, Business Lead)

Szukałem sensownej publikacji o analizie i wycenie firm, i po przeczytaniu tej mogę powiedzieć, że znalazłem. Najlepsze jest to, że mamy tu bardzo praktyczne podejście do tematu a to najważniejsza kwestia dla czytelnika w takiej tematyce. Dlatego, polecam zdecydowanie!

Henryk M. (Gdańsk, inwestor kapitałowy)


zamow_teraz

Polecamy zestaw ebooków finansowych. Bo zestaw kupicie Państwo w niezwykle korzystnej cenie 37,90 + 37,90 + 37,90 = 113,70 87,90 zł brutto

ebooki finansowe
zamow_teraz

analiza finansowa analiza inwestycji analiza projektu inwestycyjnego analiza płynności analiza rentowności analiza wskaźnikowa bilans cash flow DCF deweloper dla deweloperów EBITDA efektywność inwestycji EVA finanse inwestycja inwestycja deweloperska model finansowy ocena efektywności inwestycji ocena inwestycji opłacalność inwestycji prognoza prognoza finansowa prognozowanie finansowe programy finansowe projekt inwestycyjny przepływy inwestycji płynność rachunek cash flow rachunek przepływów pieniężnych rachunek zysków i strat rentowność ROE sprawozdanie finansowe wskaźniki wskaźniki finansowe wycena wycena spółek zadłużenie