Ebook Rachunek Przepływów Pieniężnych

ebook-rachunek-przepływów-pieniężnych

Ebook Rachunek Przepływów Pieniężnych

Autor: Paweł Pabianiak

ISBN: 978-83-920280-7-9

Ilość stron: 161 (w formacie A4)

Format: Adobe Reader (pdf)

Cena brutto: 39,90 37,90 zł (36,10 zł netto)

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 37,90 zł

Cena bezpośrednio przed obniżką: 39,90 zł

fragmenty_ebooka-rachunek-przepływów-pieniężnych
zamow_teraz

Tematyka najnowszego wydania e-booka (po raz pierwszy opublikowanego w 2008 r.) dotyczy bardzo ważnej części sprawozdań finansowych. Czyli rachunek przepływów pieniężnych albo inaczej rachunek cash-flow, stanowiący jedno z kluczowych źródeł informacji o sytuacji finansowej przedsiębiorstwa. Z treści naszej publikacji dowiedzą się Państwo m.in. co to są operacyjne przepływy pieniężne, czym różnią się przepływy pieniężne finansowe od inwestycyjnych. Dlaczego wielkość amortyzacji ma takie znaczenie w rachunku przepływów. A także jak na poziom tworzonej w przedsiębiorstwie gotówki wpływa wzrost należności od kontrahentów czy spadek poziomu zapasów. Czy też, jak interpretować określone stany i zmiany rachunku przepływów pieniężnych.

Rachunek przepływów pieniężnych od teraz już prosty!

Rachunek przepływów pieniężnych to bardzo ważna i jednocześnie stanowczo niedoceniana część sprawozdania finansowego. Nie należy zapominać, że istotą działalności gospodarczej jest przecież zarabianie pieniędzy. A właśnie rachunek przepływów pieniężnych skupia się na tym zagadnieniu w sposób najpełniejszy. Pokazuje miejsca generowania gotówki (lub być może ich brak) w przedsiębiorstwie. Określa też wielkość strumieni pieniężnych wpływających i wypływających z jednostki gospodarczej w różnych obszarach jej działalności. Niskie wykorzystanie rachunku przepływów w procesie analizy finansowej wynika z faktu, że jest stosunkowo skomplikowanym sprawozdaniem. O złożonej, wieloczłonowej strukturze, która nie jest na pierwszy rzut oka jasna i łatwo zrozumiała. Niniejsze opracowanie pomoże lepiej poznać strukturę rachunku cash flow. I sprawić by była bardziej „przyswajalna” oraz przybliżyć zachodzące w nim zależności. To z kolei ma pozwolić na lepsze zrozumienie tej części sprawozdania finansowego. A na wówczas dużo efektywniejsze korzystanie z niego w trakcie oceny przedsiębiorstwa.

Publikacja ma swój własny niepowtarzalny numer ISBN zarejestrowany w Bibliotece Narodowej (jak tradycyjne książki). Wobec czego może być np. źródłem informacji i odnośników w pracach licencjackich, magisterskich i wszelkich innych opracowaniach (z podaniem tego w przypisach i bibliografii).

ebook-rachunek-przepływów-pieniężnych-zamow_teraz

Czym ten ebook rożni się od publikacji osiągalnych w księgarniach?

Co istotne, autor jest praktykiem, który zawarł w publikacji praktyczne doświadczenie, zdobyte w pracy analityka ryzyka kredytowego w bankach komercyjnych. A także jako konsultant biznesowy we własnej firmie doradczej. Stąd również, wiele zagadnień zostało wyjaśnionych na konkretnych przejrzystych przykładach, z komentarzem, łącznie z dużym przykładem tworzenia rachunku przepływów pieniężnych.

Co równie ważne, mimo, że treści zawarte w e-książce nie ustępują publikacjom spotykanym w tradycyjnej formie książkowej (choć profesjonalnych propozycji o tej tematyce jest stosunkowo mało), jej cena jest zdecydowanie bardziej konkurencyjna. Nie zawiera bowiem kosztów wydrukowania, transportu, marży wydawnictwa, czy kolejnych pośredników (cena podobnych publikacji wynosi średnio ok. 70-100 zł).

Dla kogo jest przeznaczony ten ebook?

Nasz ebook skierowana jest do wszystkich osób zainteresowanych tematyką finansów przedsiębiorstwa. Ocena rachunku cash flow jest bowiem niezwykle ważną jej częścią. A zatem czytelnikami ebooka powinni być analitycy, inspektorzy kredytowi, a także studenci ekonomii, pracownicy firm konsultingowych i doradczych. A także wszyscy, którzy nie mają do czynienia na co dzień z finansami, a chcą zrozumieć zjawiska zachodzące w ich przedsiębiorstwach. Tematyka przyda się również inwestorom giełdowym, bo pozwoli im lepiej poznać sytuację finansową spółek publicznych i tym samym dokonać właściwych wyborów inwestycyjnych.

Od autora ebooka Rachunek Przepływów Pieniężnych:

Rachunek przepływów pieniężnych to bardzo ważna i jednocześnie stanowczo niedoceniana część sprawozdania finansowego. Najczęściej przywiązuje się dużo wagi do bilansu oraz rachunku zysków i strat. Niejako zapominając o istocie działalności gospodarczej, którą jest przecież zarabianie pieniędzy. A to właśnie rachunek przepływów pieniężnych skupia się na tym zagadnieniu w sposób najpełniejszy. Pokazuje miejsca generowania gotówki w przedsiębiorstwie oraz wielkość strumieni pieniężnych wpływających do, i wypływających z jednostki gospodarczej.

Dlatego to właśnie jest najważniejsza (albo co najmniej równoważna z pozostałymi) część sprawozdań sporządzanych przez firmy. Będąca źródłem kluczowych informacji o firmie, jej potencjale, i krótko mówiąc – zdolnościach wytwarzania pieniędzy.

Z tego też powodu wskazana jest ostrożność w ocenianiu firmy przez pryzmat tylko i wyłącznie rachunku zysków i strat, a konkretnie – zyskowności. Zysk nie jest bowiem gwarancją, że firma uzyskała gotówkę w takiej samej wysokości. A w niektórych wręcz przypadkach – mimo dodatniego wyniku działalności, firma więcej środków musiała wydać na działalność operacyjną, niż z niej osiągnęła. Sprzedaż może skutkować wysokim zyskiem (i rentownością), a równocześnie przedsiębiorstwo może mieć kłopoty z brakiem gotówki i w konsekwencji tej sprawy – z wypłacalnością w stosunku do swoich wierzycieli!

Rachunek przepływów pieniężnych – prosto i profesjonalnie!

Co niezwykle istotne, rachunek przepływów pieniężnych jest dużo mniej podatny na manipulacje, niż rachunek zysków i strat. Bo pokazuje rzeczywiste przepływy gotówkowe w przedsiębiorstwie.

Być może zbyt niskie wykorzystanie rachunku przepływów pieniężnych w procesie analizy finansowej wynika z faktu, że jest on stosunkowo skomplikowanym sprawozdaniem, o złożonej, wieloczłonowej strukturze, która nie jest na pierwszy rzut oka jasna i łatwo zrozumiała. Niniejsze opracowanie pomoże jednak czytelnikowi lepiej poznać strukturę rachunku cash flow, sprawić by była bardziej przyswajalna, oraz przybliżyć zachodzące w nim zależności (łącznie z powiązaniami łączącymi go z bilansem i rachunkiem zysków i strat). A za tym, niewątpliwie idzie lepsze zrozumienie tej części sprawozdania finansowego, i wówczas dużo efektywniejsze korzystanie z niego w trakcie analizy przedsiębiorstwa.

Nie tylko zajmiemy się tutaj metodyką sporządzenia, ale przede wszystkim sposobem oceny rachunku przepływów pieniężnych, i tematyką uzyskania z niego możliwie dużej ilości użytecznych informacji dotyczących sytuacji finansowej firmy. Ocena rachunku przepływu pieniężnych jest bowiem niezwykle ważną częścią analizy finansowej przedsiębiorstwa.

ebook-rachunek-przepływów-pieniężnych-zamow_teraz

Prosto i profesjonalnie o finansach przedsiębiorstwa!

Przede wszystkim, lektura książki pozwoli na pewno uzyskać odpowiedzi na szereg ciekawych pytań:

  • Jak jest zbudowany rachunek przepływów pieniężnych?
  • Jak się go tworzy?
  • Czym się różni rachunek przepływów pieniężnych od rachunku zysków i strat?
  • Co to są operacyjne, finansowe i inwestycyjne przepływy pieniężne?
  • Czy każdy przychód do wpływ pieniędzy, a koszt to wydatek?
  • Jaki wpływ poziom generowanej w przedsiębiorstwie gotówki wpływa wzrost należności czy wzrost poziomu zobowiązań od klientów?
  • Jaka jest różnica między zyskiem a wygenerowaną gotówką w kasie przedsiębiorstwa?
  • Czy kapitał własny to posiadana przez firmę gotówka?
  • Jak należy interpretować określone stany i zmiany rachunku przepływów pieniężnych?

A także, wiele, wiele innych..


Opinie klientów, którzy nabyli ebooka Rachunek Przepływów Pieniężnych:

Wreszcie! Ktoś porządnie wytłumaczył mi o co chodzi w przepływach pieniężnych! Dlatego to już nie jest czarna magia!

Piotr Cz. (Poznań)

Fajna e-publikacja na bardzo ciekawy i trudny temat. Dzięki temu jest teraz zdecydowanie łatwiejszy 🙂

Marta L. (Łódź)

Książka z dużą ilości bardzo przydatnych informacji nt. cash flow w firmie.. Polecam!

Kazimierz K. (Malbork)


ebook-rachunek-przepływów-pieniężnych-zamow_teraz

Dodatkowo możecie Państwo nabyć program, który pomoże Wam sporządzić rachunek cash-flow. Wejście na stronę aplikacji

program_rachunek_cash_flow_professional

Dodatkowo, ebook „Rachunek Przepływów Pieniężnych” można kupić w zestawie aby w efekcie zapłacić mniej! Zestaw kupicie Państwo w niezwykle korzystnej cenie 37,90 + 37,90 + 37,90 = 113,70 87,90 zł brutto

ebooki finansowe
zamow_teraz

analiza finansowa analiza inwestycji analiza projektu inwestycyjnego analiza płynności analiza rentowności bilans cash flow DCF efektywność inwestycji EVA finanse inwestycja ocena efektywności inwestycji ocena inwestycji opłacalność inwestycji prognoza prognoza finansowa prognozowanie finansowe programy finansowe projekt inwestycyjny przepływy inwestycji rachunek cash flow rachunek przepływów pieniężnych rachunek zysków i strat sprawozdanie finansowe wycena wycena spółek